16600, Чернігівська обл., м. Ніжин,
пл. імені Івана Франка, 1,
е-mail: [email protected]
(04631) 7 19 11, 7 19 51, 15 80
фото мера
Міський голова міста Ніжина
Лінник Анатолій Валерійович
Блог міського голови
фото мера
Секретар міської ради
Салогуб Валерій Володимирович
Блог секретаря ради
Статистика
 • Зараз на сайті:
  255
 • Переглядів:
  3308501
 • Візитів сьогодні:
  1720
 • Візитів всього:
  1417732
Новини

Місто Ніжин - одне із «семи чудес України»!

Сьогодні у Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відбулася церемонія нагородження переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка».

Акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» – це вже V етап всеукраїнської акції «7 чудес України», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

Акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» стартувала у березні 2016 року. 1 червня серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів Оргкомітет відібрав 21 фіналіста, які протягом літа-осені мали можливість презентувати для журналістів та громадськості свої міста, щоб позмагатися за звання переможця. Паралельно з презентаційними прес-турами відбувалося Інтернет-голосування на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua та анкетування експертів.

За ініціативи Народного депутат Олександра Кодоли та його команди у Ніжині була розгорнута потужна медійна кампанія за голосування в Інтернеті та проведений рекордний за кількістю журналістів прес-тур, у якому взяли участь 32 представники загальнодержавних і регіональних ЗМІ. Також була створена робоча група  на чолі з міським головою Анатолієм Лінником, яка постійно проводила моніторинг голосування та забезпечувала участь міста у цьому  конкурсі на найвищому рівні.

Переможці традиційно визначалися за сумою результатів Інтернет-голосування та опитування експертів (50/50). До числа 100 експертів входили керівники національних заповідників, музеїв, кафедр туризму вищих навчальних закладів України, науковці та експерти у галузі туризму, представники туристичних компаній, що займаються внутрішнім туризмом.

Зокрема, до складу Оргкомітету акції входили (за абеткою):

 • Олександр Богуцький, директор-президент телеканалу ICTV
 • Жанна Боднарук, заслужена артистка України
 • Ігор Лоташевський, генеральний директор Телерадіокомпанії «Ера»
 • Любомир Михайлина, генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника
 • Віктор Набруско, заслужений журналіст України
 • Олег Наливайко, голова Держкомтелерадіо України
 • Михайло Поживанов, громадський діяч
 • Наталя Сумська, народна артистка України
 • Олександр Харченко, директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»
 • Анатолій Хостікоєв, народний артист України
 • та інші.

Отже, за сумою результатів Інтернет-голосування та анкетування експертів Оргкомітет визначив такі міста-переможці (ЗА АБЕТКОЮ):

Оргкомітетом також було визначено три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів. Спецномінаціями відзначено:

«Реально переможцями цієї акції є 10 міст, оскільки про усіх них в наступному році будуть відзняті фільми та виготовлена різноманітна поліграфічна продукція. Таким чином, інформаційна та просвітницька кампанія туристичної привабливості цих 10 міст триватиме і протягом наступного року» , – зазначив голова Оргкомітету Микола Томенко.

«Це наше спільна перемога. Зусилля усіх небайдужих ніжинців, міської влади, моєї команди, дали такий позитивний результат. Ніжин по праву посів своє місце у списку найцікавіших історичних міст України. Дуже приємно, що ця акція згуртувала навколо себе велику кількість справжніх патріотів Ніжина і дала такий результат… Тепер наше спільне завдання перетворити Ніжин у туристичну перлину Лівобережжя і зберегти його унікальну історію та архітектуру», - так прокоментував  результати конкурсу Народний депутат Олександр Кодола та наголосив, що й надалі продовжуватиме працювати над питанням створення у Ніжині національного історико-архітектурного заповідника.

На церемонію нагородження був запрошений міський голова Анатолій Лінник та секретар міської ради Валерій Салогуб.

При врученні нагороди міському голові Анатолію Ліннику, Микола Томенко підкреслив, що хоча він і обіцяв нікому особисто не вручати відзнаку, все ж місто Ніжин стало виключенням, - бо це особливе місто, з якого розпочався проект. Анатолій Валерійович Лінник від усієї ніжинської громади подякував Оргкомітету за унікальну можливість представити місто, висловив свою щиру вдячність усім хто долучився до прес-туру, та усім тим хто своїм голосом вплинув на його результат: «Ми знали, що наше місто Ніжин – найкраще. Тепер про це дізналася вся Україна і світ!».

Відділ інформаційно-аналітичної роботи 

та комунікацій з громадськістю 

виконавчого комітету 

Ніжинської міської радиСтаття прочитана 185 рази